Michał Chodorek

Polski

The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2022

Healthcare and life sciences –​ rekomendowany Michał Chodorek

The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2021

Healthcare and life sciences –​ rekomendowany Michał Chodorek

The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2019

TMT – rekomendowany Michał Chodorek

„Adwokat Michał Chodorek jest kolejnym kluczowym prawnikiem kancelarii, dysponującym specjalistyczną wiedzą na temat zagadnień na styku prawa farmaceutycznego, własności intelektualnej i danych osobowych”.

Doradzamy krajowym i zagranicznym przedsiębiorcom. Pracujemy dla nich od lat i rozumiemy ich potrzeby. Dbamy o to, aby nasza pomoc zapewniała klientom nie tylko bezpieczeństwo prawne, ale także praktycznie wspierała ich działalność gospodarczą.

Pomagamy przedsiębiorcom działać zgodnie z wymogami regulacyjnymi i zasadami prawa konkurencji. Doradzamy im w relacjach z organami państwa, innymi przedsiębiorcami oraz konsumentami, w tym w sprawach z zakresu odpowiedzialności za produkt.

Świadczymy usługi dla przedsiębiorców z różnych branż, przy czym szczególną ekspertyzę posiadamy w doradztwie dla branż farmaceutycznej i medycznej. To doświadczenie wykorzystujemy w pracy dla klientów także z innych sektorów gospodarki. Wspieramy prawnie również organizacje pracodawców i izby gospodarcze.

Doradzamy w oparciu o prawo polskie i prawo europejskie. Współpracujemy z zagranicznymi kancelariami prawnymi, jeśli zachodzi potrzeba wsparcia prawników z innych jurysdykcji.

Reprezentujemy klientów w postępowaniach administracyjnych i sądowych. Angażujemy się także w pomoc prawną pro bono.

 • Wyróżnienia Kancelarii
  • Ranking Kancelarii Prawniczych 2022 dziennika „Rzeczpospolita 

   KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński liderem w zakresie Prawa farmaceutycznego i medycznego.

   KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński wyróżniona jako Kancelaria Pro Bono.

  • The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2022

    

   Healthcare and life sciences – TIER 1

   „Zespół healthcare & life sciences w butikowej kancelarii Kieszkowska Rutkowska Kolasiński Kancelaria Prawna sp. z o.o. j. wspiera firmy działające na rynkach regulowanych, takich jak sektor farmaceutyczny, medyczny, spożywczy i kosmetyczny. Zespół coraz częściej doradza również w zakresie nowych technologii, takich jak zastosowanie sztucznej inteligencji i e-zdrowie. Zespołem współkierują Paulina Kieszkowska Knapik i Ewa Rutkowska. W ostatnim czasie dołączyli do niego senior associates: Michał Tracz - ekspert w zakresie prawa żywnościowego i kosmetycznego (…), we wrześniu 2020 roku, oraz Bartłomiej Sasin specjalizujący się w prawie farmaceutycznym i medycznym (…), w kwietniu 2021 roku. Michał Chodorek w czerwcu 2021 roku został partnerem w kancelarii.

   Różnorodność to bardzo mocny atut tego zespołu. To butikowa kancelaria prawna, w której pracują świetni specjaliści. Myślę, że to, co czyni ich wyjątkowymi, to również ich działania pro bono, zwłaszcza na rzecz pacjentów i organizacji pacjentów. Ten zespół jest pełen energii i charakteryzuje się podejściem biznesowym.

   Kancelaria KRK to zespół wielu doświadczonych prawników, którzy doskonale rozumieją specyfikę rynku i jego otoczenie prawne, co czyni tę kancelarię wyjątkową w obszarze, w którym działają. Doradztwo KRK opiera się na bardzo praktycznym podejściu do prowadzonych przez nich spraw, dogłębnej znajomości zagadnień prawnych i doskonałym rozumieniu dynamiki rynku.

   Współpracujemy z KRK od wielu lat z tego prostego powodu, że jest to jedna z najlepszych praktyk z dziedziny Healthcare na polskim rynku. To prawdziwi eksperci w tym obszarze, bardzo elastyczni, profesjonalni i otwarci. Niezwłocznie odpowiadają na nasze zapytania. Możemy na nich polegać; zwyczajnie ufamy ich rozwiązaniom prawnym i biznesowym. Co również istotne, bardzo przyjemnie się z nimi pracuje”.

    

   Competition / Antitrust – TIER 3

   „Kieszkowska Rutkowska Kolasiński Kancelaria Prawna Sp. j. doradza w kwestiach regulacyjnych i w zakresie prawa konkurencji klientom z branży FMCG, finansowej, medialnej i farmaceutycznej. Na uwagę zasługują kompetencje zespołu w obszarze prawa konkurencji w zakresie umów dystrybucyjnych i umów o współpracy oraz kwestii nadużywania pozycji dominującej. Marcin Kolasiński jest szefem praktyki, w której wykorzystuje również swoje poprzednie doświadczenia z pracy w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów”.

   (Prawnicy KRK) są bardzo responsywni i traktują Cię jakbyś był ich jedynym klientem. Zawsze pomocni, nawet w niestandardowych godzinach.

   Zespół jest bardzo oddany swoim obowiązkom i potrzebom klientów. Dodatkowo ich prawnicy rozumieją specyfikę biznesu, co czyni ich wyjątkowymi i co wyróżnia ich na tle innych kancelarii. Zawsze odnoszę wrażenie, że głęboko angażują się w każdy problem, z którym się mierzymy”.

    

   Dispute resolution – TIER 4

   „Kieszkowska Rutkowska Kolasiński Kancelaria Prawna Sp. j. to butik specjalizujący się w szczególności w prawie medycznym i farmaceutycznym. W związku z tym ich zespół ds. rozstrzygania sporów posiada imponujące doświadczenie w zakresie odpowiedzialności za produkt i szkód na zdrowiu, szczególnie w odniesieniu do badań klinicznych i kwestii związanych z produktami medycznymi. Działem kieruje wspózałożycielka KRK Ewa Rutkowska, którą klienci opisują jako doskonałego prawnika, który łączy dogłębne zrozumienie zarówno kwestii naukowych jak i prawa. Awansowana na stanowisko Counsel w 2021 roku Ewa Auleytner regularnie doradza polskim i międzynarodowym klientom z branży medycznej w zakresie obrony przed roszczeniami z tytułu odpowiedzialności za produkt i udziela wsparcia prawnego w sytuacjach kryzysowych.

   Współpracuję z kancelarią przede wszystkim w sprawach sporów w sektorze farmaceutycznym – ich prawnicy posiadają niesamowitą wiedzę w kwestiach natury naukowej, a także oczywiście w zakresie polskiego prawa materialnego, procesowego i zagadnień strategicznych”.

    

  • Ranking Kancelarii Prawniczych 2021 dziennika „Rzeczpospolita 

   KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński liderem w zakresie Prawa farmaceutycznego i medycznego.

   KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński wyróżniona za wsparcie pro bono służby zdrowia podczas epidemii Covid-19.

  • The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2021

    

   Healthcare and life sciences – TIER 1

   „Kieszkowska Rutkowska Kolasiński Kancelaria Prawna sp. j. to butikowa kancelaria prawna specjalizująca się w sektorze Life Sciences i koncentrująca się na doradztwie dla klientów działających na rynkach regulowanych, w tym na rynku farmaceutycznym, medycznym, żywności i kosmetyków, oferująca unikalne połączenie podejścia etycznego i rozwiązań pro-biznesowych. Oprócz porad regulacyjnych niedotyczących sporów, zespół posiada również doświadczenie w sprawach z zakresu odpowiedzialności produktowej. Zespół doradza organizacjom branżowym, w tym również INFARMA, w kwestiach dotyczących Ustawy refundacyjnej oraz prawa farmaceutycznego. Zespołem wspólnie kierują wspólniczki Paulina Kieszkowska-Knapik (legenda praktyki) oraz Ewa Rutkowska, którą klienci cenią za umiejętność rozstrzygania sporów dotyczących odpowiedzialności produktowej. Dołączenie rzecznika patentowego Piotra Zawadzkiego w marcu 2021 roku wzmocniło ofertę kancelarii w zakresie własności intelektualnej, skierowaną do klientów prowadzących działalność w sektorze opieki zdrowotnej i Life Sciences. 

   Opinie Klientów: 

   To wspaniały zespół, w 100% zaangażowany w dziedzinę Life Sciences, posiadający ogromną wiedzę. Będący na bieżąco ze wszystkimi nowościami, to najlepsi prawnicy specjalizujący się w branży Life Sciences w Polsce.

   Ewa Rutkowska jest moją główną osobą kontaktową. Bardzo miło się z nią współpracuje, bardzo szybko udziela odpowiedzi, posiada ogromną wiedzę. Od czasu do czasu współpracuję także z Pauliną Kieszkowską-Knapik, która również jest liderem praktyki w zakresie ochrony zdrowia i Life Sciences.

   Ogromne doświadczenie w zakresie branży Life Sciences, praktyczne podejście do problemów, umiejętność przeprowadzania rozsądnej oceny ryzyka: dobre połączenie teorii i praktyki, doskonałe zrozumienie potrzeb klienta ze względu na doświadczenie w zakresie otoczenia zewnętrznego i wewnętrznego”.

    

   Competition / Antitrust – TIER 3

   „Działalność kancelarii Kieszkowska Rutkowska Kolasiński Kancelaria Prawna sp. j. w zakresie prawa konkurencji i antymonopolowego doskonale wpisuje się w sprawy z zakresu dziedziny Life Sciences, na której kancelaria się koncentruje. Główną osobą kontaktową jest Marcin Kolasiński, były zastępca dyrektora wydziału ochrony konkurencji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, którego specjalizuje się w prawie ochrony konkurencji, ochrony konsumentów oraz prawie zamówień publicznych. Jest on ceniony za zdolność jasnego definiowania kluczowych kwestii prawnych oraz wyjaśnienia ich członkom organizacji biznesowych.

   Opinie Klientów: 

   Praktyczne podejście, koncentracja na rozwiązaniach, dogłębne zrozumienie sektora farmaceutycznego, porady oparte na analizie ryzyka prawnego wynikającego z praktyki Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

   Porady kancelarii są bardzo praktyczne, co jest możliwe wyłącznie dzięki znajomości przez członków zespołu rynku farmaceutycznego oraz zagadnienień opartych o prawo ochrony konkurencji, które są dogłębnie analizowane”.

    

   Dispute resolution – TIER 5

   „Kieszkowska Rutkowska Kolasiński Kancelaria Prawna sp. j. to butikowa kancelaria prawna koncentrująca się na prawie farmaceutycznym i medycznym, w których również specjalizuje się jej zespół rozstrzygania sporów; kancelaria reprezentuje klientów w sporach dotyczących nieuczciwej konkurencji i reklamy, ochrony konsumentów, jak również w sporach regulacyjnych przed organami administracyjnymi. Zespół posiada również dogłębne doświadczenie w zakresie reprezentowania klientów z branży farmaceutycznej w sporach dotyczących refundacji w następstwie decyzji Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. Kierująca zespołem współzałożycielka kancelarii Ewa Rutkowska posiada bogate doświadczenie w sprawach odpowiedzialności produktowej. Senior Associate, Ewa Auleytner, koncentruje się na sporach umownych, często wynikających z wykonania umów cywilnych.

   To biegły i zmotywowany zespół o wysokich umiejętnościach”.

  • Chambers Europe 2021

   Life Sciences – BAND 1

   Competition / Antitrust – BAND 3

    

  • Ranking Kancelarii Prawniczych 2020 dziennika „Rzeczpospolita

   KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński liderem w zakresie Prawa farmaceutycznego i medycznego.

   KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński wyróżniona za:

   1. wsparcie pro bono służby zdrowia podczas epidemii Covid-19;
   2. wewnętrzną organizację pracy kancelarii podczas epidemii Covid-19. 
  • Chambers Europe 2020

   Life Sciences – BAND 1

   Competition / Antitrust – BAND 3

    

  • The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2020

    

   Healthcare and life sciences – TIER 1

   „Kieszkowska Rutkowska Kolasiński Kancelaria Prawna sp. j. to kancelaria prawna specjalizująca się w doradzwie na rzecz klientów z sektora ochorny zdrowia, life sciences. Doradza klientom z branży farmaceutycznej, medycznej, spożywczej i kosmetycznej. Ten posiadający dużą wiedzę zespół specjalizuje się w doradztwie regulacyjnym, konkurencji i konsumentów, a także w reprezentowaniu klientów w sporach z konkurentami oraz organami administracji publicznej”.

   „To najsilniejszy i najbardziej renomowany zespół prawny w dziedzinie life sciences w Polsce. Mają rozległe doświadczenie i wiedzę w tej dziedzinie. Zbudowali swoją renomę na przestrzeni lat, doradzając innowacyjnym firmom i stowarzyszeniom branżowym”. 

    

   Competition / Antitrust – TIER 3

   „Kieszkowska Rutkowska Kolasinski Kancelaria Prawna sp. j. koncentruje się na doradztwie z zakresu kwestii regulacyjnych i ochrony konkurencji doardzając przedsiębiorcom prowadzącym działalność w Polsce, szczególnie na rzecz klientów działających w branży farmaceutycznej i wyrobów medycznych. Marcin Kolasiński, ekspert ds. ochrony konkurencji i konsumentów oraz zamówień publicznych, jest znany ze swojego doświadczenia w prowadzeniu postępowań w sprawie kontroli koncentracji przed polskimi i unijnymi organami”.

   „Wyjątkowa znajomość wielu aspektów prawa konkurencji w koktekście otoczenia międzynarodowego, głębokie zaangażowanie w sprawy klientów, podejście zorientowane na znalezienie rozwiązań”.

   „Posiadają umiejętność znalezienia zadowalającego i zrównoważonego rozwiązania dla każdego problemu”.

    

   Dispute resolution – TIER 6

  • Ranking Kancelarii Prawniczych 2019 dziennika „Rzeczpospolita 

   KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński liderem w zakresie Prawa farmaceutycznego i medycznego.

  • Chambers Europe 2019

   Life Sciences BAND 1

   Competition / Antitrust BAND 3

    

  • The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2019

    

   Healthcare and life sciences – TIER 1

   „Współzałożycielki kancelarii Kieszkowska Rutkowska Kolasiński Kancelaria Prawna sp. j. Paulina Kieszkowska-Knapik ('niekwestionowany lider w branży') i Ewa Rutkowska są wiodącymi specjalistami w dziedzinie life sciences i prawa antymonopolowego. Reprezentują klientów w postępowaniach sądowych dotyczących m.in. środków farmaceutycznych, ochrony zdrowia, produktów spożywczych oraz kosmetyków. Innymi kluczowymi członkami kancelarii są 'uznany ekspert w dziedzinie prawa farmaceutycznego' Natalia Łojko oraz Agnieszka Zielińska-Krywoniuk, która koncentruje się na badaniach klinicznych, bezpieczeństwie dystrybucji oraz reklamie produktów. Do imponującego grona klientów kancelarii należą polskie organizacje branżowe Infarma oraz Polskie Stowarzyszenie Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych”.

    

   Competition / Antitrust – TIER 3

   „Kieszkowska Rutkowska Kolasiński Kancelaria Prawna sp. j. w swojej praktyce koncentruje się na doradztwie z zakresu prawa regulacyjnego i ochrony konkurencji w sektorze farmaceutycznym i medycznym. Szczególnym obszarem naszej spezjalizacji jest prawo zamówień publicznych oraz prawo antymonopolowe. Wspólnik Marcin Kolasiński kieruje zespołem, w skład którego wchodzą doświadczeni eksperci dysponujący dogłębną znajomością rynku i otoczenia prawnego”. 

    

   TMT – TIER 4

   „Butikowa kancelaria prawna specjalizująca się w prawie ochrony zdrowia i life sciences - Kieszkowska Rutkowska Kolasiński Kancelaria Prawna sp. j. - rozwija swoje kompetencje w zakresie prawa nowych technologii. Liderem zespołu jest Marek Świerczyński, zajmujący się przygotowywaniem i wdrożeniem umów dotyczących systemów informatycznych, umów SLA oraz umów outsourcingowych. Współpracuje z nim adwokat Michał Chodorek jest kolejnym kluczowym prawnikiem kancelarii, dysponującym specjalistyczną wiedzą na temat zagadnień na styku prawa farmaceutycznego, własności intelektualnej i danych osobowych”.

    

   Dispute resolution – TIER 6

  • Ranking Kancelarii Prawniczych 2018 dziennika Rzeczpospolita 

   KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński liderem w zakresie Prawa farmaceutycznego.
   KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński rekomendowana w kategorii Prawo konkurencji.
   KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński rekomendowana w kategorii Prawo medyczne.

  • Chambers Europe 2018

   Life Sciences – BAND 1

   Competition / Antitrust – BAND 3

    

  • The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2018

   KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński TIER 4 w dziedzinie Competition / Antitrust oraz rekomendowana w dziedzinie Dispute Resolution.

  • Ranking Kancelarii Prawniczych 2017 dziennika „Rzeczpospolita 

   KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński liderem w zakresie Prawa farmaceutycznego.

    

  • Chambers Europe 2017

   Life Sciences – BAND 1

   Competition / Antitrust – BAND 3

    

  • The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2017

   KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński TIER 4 w dziedzinie Competition / Antitrust oraz  rekomendowana w dziedzinie Dispute Resolution.

  • Polityka Insight 2017

   KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński – Grupa 1 w dziedzinie Prawa farmaceutycznego oraz rekomendowana w dziedzinie Prawa konkurencji.

  • Ranking Kancelarii Prawniczych 2016 dziennika „Rzeczpospolita 

   KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński liderem w zakresie Prawa farmaceutycznego.

  • Chambers Europe 2016

   Life Sciences – BAND 1

   Competition / Antitrust – BAND 3

    

  • The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2016

   KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński rekomendowana w zakresie Competition / Antitrust oraz Dispute Resolution.

  • POLITYKA INSIGHT 2016

   KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński – Grupa 1 w dziedzinie Prawa farmaceutycznego.

  • Ranking Kancelarii Prawniczych 2015 dziennika Rzeczpospolita 

   KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński liderem w dziedzinie Prawo farmaceutyczne.

  • Chambers Europe 2015

   Life Sciences – BAND 1

    

  • LMG Life Sciences Awards 2015

   KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński kancelarią prawną 2015 roku w Polsce.

  • POLITYKA INSIGHT 2015

   KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński – Grupa 1 w dziedzinie prawa farmaceutycznego.

  • Chambers Europe 2014

   Life Sciences – BAND 1

    

 • Wyróżnienia Indywidualne
  • Paulina Kieszkowska-Knapik

   Polski

   Ranking Kancelarii Prawniczych 2022 dziennika „Rzeczpospolita 

   Paulina Kieszkowska-Knapik – prawnik-lider w kategorii Prawo farmaceutyczne i medyczne.

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2022

   Healthcare and life sciences –​ LEADING INDIVIDUAL (Wiodący ekspert)

    

   Puls Medycyny – Lista 100 | 2021  

   Paulina Kieszkowska-Knapik na Liście 100 najbardziej wpływowych osób w systemie ochrony zdrowia w Polsce w 2021 roku.

   Chambers Europe 2022

   Life Sciences – STAR INDIVIDUAL (najwyższe możliwe wyróżnienie)

    

   Ranking Kancelarii Prawniczych 2021 dziennika „Rzeczpospolita 

   Paulina Kieszkowska-Knapik – prawnik-lider w kategorii Prawo farmaceutyczne i medyczne.

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2021

   Healthcare and life sciences –​ LEADING INDIVIDUAL (Wiodący ekspert)

   „Współkierująca zespołem Paulina Kieszkowska-Knapik to legenda praktyki.

   Jeden z klientów mówi: Paulina Kieszkowska-Knapik jest ekspertem praktyki w zakresie ochrony zdrowia i Life Sciences”.

   Chambers Europe 2021

   Life Sciences – STAR INDIVIDUAL (najwyższe możliwe wyróżnienie)

    

   Who's Who Legal 2021 

   Paulina Kieszkowska-Knapik rekomendowana w dziedzinie Life Sciences – Regulatory.

   Ranking Kancelarii Prawniczych 2020 dziennika „Rzeczpospolita 

   Paulina Kieszkowska-Knapik – prawnik-lider w kategorii Prawo farmaceutyczne i medyczne.

   Puls Medycyny – Lista 100 | 2020  

   Paulina Kieszkowska-Knapik na Liście 100 najbardziej wpływowych osób w systemie ochrony zdrowia w Polsce w 2020 roku.

   Adwokatura Zasłużonym” 

   Paulina Kieszkowska-Knapik uhonorowana przez Naczelną Radę Adwokacką odznaką „Adwokatura Zasłużonym” za działania związane z obroną praworządności.

   Chambers Europe 2020

   Life Sciences – STAR INDIVIDUAL (najwyższe możliwe wyróżnienie)

    

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2020

   Healthcare and life sciences –​ LEADING INDIVIDUAL (Wiodący ekspert)

   „(...) Paulina Kieszkowska-Knapik jest znanym ekspertem w dziedzinie prawa farmaceutycznego i ochrony zdrowia (...).

   Jeden z klientów mówi: Paulina Kieszkowska-Knapik doradza strategicznie, z dogłębną znajomością biznesu i rynku. Jej porady wykraczają poza standardowe usługi prawne”.

   Who's Who Legal 2020 

   Paulina Kieszkowska-Knapik rekomendowana w dziedzinie Life Sciences – Regulatory.

   Ranking Kancelarii Prawniczych 2019 dziennika „Rzeczpospolita 

   Paulina Kieszkowska-Knapik – rekomendowana w kategorii Prawo farmaceutyczne i medyczne.

   Puls Medycyny – Lista 100 | 2019  

   Paulina Kieszkowska-Knapik na Liście 100 najbardziej wpływowych osób w systemie ochrony zdrowia w Polsce w 2019 roku.

   Chambers Europe 2019

    Life Sciences – STAR INDIVIDUAL (najwyższe możliwe wyróżnienie)

    

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2019

   Healthcare and life sciences – LEADING INDIVIDUAL (Wiodący ekspert)

   „Paulina Kieszkowska-Knapik (niekwestionowany lider w branży) jest wiodącym specjalistą w dziedzinie life sciences i prawa antymonopolowego. Reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych dotyczących m.in. środków farmaceutycznych, ochrony zdrowia, produktów spożywczych oraz kosmetyków”.

   Who’s Who Legal 2015 – 2019 

   Paulina Kieszkowska-Knapik rekomendowana w dziedzinie Life Sciences.

   Prawnik Pro Bono 2018 – konkurs dziennika „Rzeczpospolita i Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych 

   Paulina Kieszkowska-Knapik – I Wyróżnienie

   Ranking Kancelarii Prawniczych 2018 dziennika Rzeczpospolita 

   Paulina Kieszkowska-Knapik – wyróżniona po raz 12. jako lider w kategorii Prawo farmaceutyczne.
   Paulina Kieszkowska-Knapik – rekomendowana w kategorii Prawo medyczne.

   Puls Medycyny – Lista 100 | 2018  

   Paulina Kieszkowska-Knapik na Liście 100 najbardziej wpływowych osób w systemie ochrony zdrowia w Polsce w 2018 roku.

   Chambers Europe 2018

   Life Sciences – STAR INDIVIDUAL (najwyższe możliwe wyróżnienie)

    

   Ranking Kancelarii Prawniczych 2017 dziennika „Rzeczpospolita 

   Paulina Kieszkowska-Knapik wyróżniona po raz 11. jako lider w kategorii Prawo farmaceutyczne.

   Puls Medycyny – Lista 100 | 2017    

   Paulina Kieszkowska-Knapik na Liście 100 najbardziej wpływowych osób w systemie ochrony zdrowia w Polsce w 2017 roku.

   Chambers Europe 2017

   Life Sciences – STAR INDIVIDUAL (najwyższe możliwe wyróżnienie)

    

   Ranking Kancelarii Prawniczych 2016 dziennika Rzeczpospolita 

   Konkurs „Prawnik Roku 2016” dziennika „Rzeczpospolita” – Paulina Kieszkowska-Knapik – Prawnik spraw precedensowych.

   Puls Medycyny – Lista 100 | 2016   

   Paulina Kieszkowska-Knapik na Liście 100 najbardziej wpływowych osób w systemie ochrony zdrowia w Polsce w 2016 roku.

   Chambers Europe 2016

   Life Sciences – STAR INDIVIDUAL (najwyższe możliwe wyróżnienie)

    

   Ranking Kancelarii Prawniczych 2015 dziennika Rzeczpospolita 

   Paulina Kieszkowska-Knapik wyróżniona po raz 9. jako lider w kategorii Prawo farmaceutyczne.

    

   Chambers Europe 2015

   Life Sciences – STAR INDIVIDUAL (najwyższe możliwe wyróżnienie)

    

   Chambers Europe 2014

   Life Sciences – STAR INDIVIDUAL (najwyższe możliwe wyróżnienie)

    

   Chambers Europe 2013

   Life Sciences – STAR INDIVIDUAL (najwyższe możliwe wyróżnienie)

    

   Dziennik Gazeta Prawna – Ranking 50 Najbardziej Wpływowych Prawników w 2013 roku

   Miejsce 37. Paulina Kieszkowska-Knapik, partner (…), współzałożycielka fundacji Lege Pharmaciae, awans z pozycji 39.

   „Jeden z najbardziej konsekwentnych i wojowniczych krytyków ustawy refundacyjnej. Autorka i współautorka licznych analiz prawnych z dziedziny farmacji. Dzięki jej zaangażowaniu powstały w ubiegłym roku dwa duże raporty poświęcone skutkom ustawy refundacyjnej, firmowane przez PricewaterhouseCoopers i firmy analitycznej IMS Health. Jej opinie prawne wywierają duży wpływ na zmiany wadliwych przepisów dotyczących ochrony zdrowia. Jako pierwsza alarmowała o szkodliwości dla pacjentów zapisów ustawy refundacyjnej, która zakazywała firmom farmaceutycznym przekazywania do szpitali darowizn z leków. W ubiegłym roku resort zdrowia znowelizował przepisy i darowizny wróciły do szpitali. Dużym jej sukcesem było także zakończenie po ośmiu latach sądowej batalii o uznanie, że innowacyjny producent ma interes prawny w ocenie legalności kopii swojego leku. W Obywatelskim Forum Legislacji przy Fundacji Batorego Kieszkowska-Knapik walczy o wprowadzenie w Polsce standardów europejskich w dziedzinie stanowienia prawa. Chętnie udziela się społecznie. Doradza pro bono organizacjom pacjentów, m.in. Polskiej Koalicji Organizacji Pacjentów Onkologicznych, Fundacji Rak’n’Roll i Federacji Pacjentów Polskich”.

   Chambers Europe 2012 

    Life Sciences –​ BAND 1

    

   PLC Which Lawyer 2012

   Paulina Kieszkowska-Knapik –​ rekomendowana w dziedzinach Life Sciences: kwestie regulacyjne i Life Sciences: ochrona konkurencji / prawo antymonopolowe oraz w dziedzinie Własności Intelektualnej.

   Chambers Europe 2011

   Life Sciences –​ BAND 1

    

   PLC Which Lawyer 2011

   Paulina Kieszkowska-Knapik –​ rekomendowana w dziedzinach Life Sciences: kwestie regulacyjne i Life Sciences: ochrona konkurencji / prawo antymonopolowe.

    

   Chambers Europe 2010

   Life Sciences –​ BAND 1

    

   PLC Which Lawyer 2010

   Paulina Kieszkowska-Knapik –​ rekomendowana w dziedzinach Life Sciences: kwestie regulacyjne i Własność intelektualna.

   Chambers Europe 2009

   Life Sciences –​ BAND 2

    

   Chambers Europe 2008 

   Life Sciences – BAND 1

    

   PLC Which Lawyer 2008

   Paulina Kieszkowska-Knapik –​ rekomendowana w dziedzinach Life Sciences i Własność intelektualna.

    

   Chambers Europe 2007 

   Life Sciences –​ BAND 1

    

    

  • Ewa Rutkowska

   Polski

   Ranking Kancelarii Prawniczych 2022 dziennika „Rzeczpospolita”

   Ewa Rutkowska rekomendowana w kategorii Prawo farmaceutyczne i medyczne.

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2022

   Healthcare and life sciences –​ LEADING INDIVIDUAL (Wiodący ekspert)

   Dispute resolution –​ rekomendowana Ewa Rutkowska 

   Najściślej współpracuję z Ewą Rutkowską od ponad dekady – jest ona znakomitym prawnikiem, który łączy dogłębne zrozumienie zarówno kwestii naukowych jak i prawnych. Potrafi też w bardzo przystępny sposób objaśnić meandry polskiego prawa klientom zagranicznym.

   Ewa Rutkowska jest znakomitym prawnikiem i wyróżnia się biegłością w dziedzinie biofarmaceutycznej i life sciences. To doskonały wybór, jeśli chodzi o prawnika na polskim rynku”.

   Who's Who Legal 2022

   Ewa Rutkowska rekomendowana w dziedzinie Sporów z zakresu odpowiedzialności za produkt (Product Liability Defence).

   Ewa Rutkowska posiada dogłębną wiedzę i doświadczenie w wielu obszarach odpowiedzialności za produkt”.

    

   Chambers Europe 2022

   Life Sciences –​ BAND 1

    

   Who's Who Legal 2022

   Ewa Rutkowska rekomendowana w dziedzinie Odpowiedzialności za Produkt (Product Liability) | Life Sciences w Polsce (jako jedyny prawnik w Polsce wyróżniony w tej kategorii).

   „Ewa Rutkowska jest uznawana przez środowisko branżowe za najlepszego prawnika w Polsce w sprawach o odpowiedzialność za produkt".

   Ranking Kancelarii Prawniczych 2021 dziennika „Rzeczpospolita”

   Ewa Rutkowska rekomendowana w kategorii Prawo farmaceutyczne i medyczne.

   Who's Who Legal 2021

   Ewa Rutkowska rekomendowana w dziedzinie Sporów z zakresu odpowiedzialności za produkt (Product Liability Defence).

   „Ewa Rutkowska wyróżnia się jako prawnik, do którego należy się zwrócić w kwestiach spornych z zakresu odpowiedzialności za produkt, z uwagi na jej długoletnie doświadczenie w tej dziedzinie".

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2021

   Healthcare and life sciences –​ LEADING INDIVIDUAL (Wiodący ekspert)

   „Klienci cenią Ewę Rutkowską za umiejętność rozstrzygania sporów dotyczących odpowiedzialności produktowej.

   Jeden z Klientów mówi: Ewa Rutkowska jest moją główną osobą kontaktową. Bardzo miło się z nią współpracuje, bardzo szybko udziela odpowiedzi, posiada ogromną wiedzę".

   Dispute resolution –​ rekomendowana Ewa Rutkowska 

   „Kierująca zespołem współzałożycielka, Ewa Rutkowska, posiada bogate doświadczenie w sprawach odpowiedzialności produktowej.

   Ewa Rutkowska jest świetnym prawnikiem i liderem swojego zespołu".

   Who's Who Legal 2021

   Ewa Rutkowska rekomendowana w dziedzinie Odpowiedzialności za Produkt (Product Liability) | Life Sciences w Polsce (jako jedyny prawnik w Polsce wyróżniony w tej kategorii).

   „Ewa Rutkowska to wysoce rekomendowany prawnik, z którym świetnie się współpracuje – donoszą respondenci, którzy wskazują, że to do niej należy się zwrócić w sprawach spornych z zakresu life sciences w Polsce".

   Chambers Europe 2021

   Life Sciences –​ BAND 1

    

   Who's Who Legal 2021 

   Ewa Rutkowska rekomendowana w dziedzinie Life Sciences – Regulatory.

   Who's Who Legal 2020

   Ewa Rutkowska rekomendowana w dziedzinie Sporów z zakresu odpowiedzialności za produkt (Product Liability Defence).

   „Ewa Rutkowska jest absolutnie fantastyczna i cieszy się wielkim uznaniem jako najlepszy polski pełnomocnik pozwanych w sprawach odpowiedzialności za produkt i prawdziwy lider w branży prawniczej".

    

   Ranking Kancelarii Prawniczych 2020 dziennika „Rzeczpospolita”

   Ewa Rutkowska rekomendowana w kategorii Prawo farmaceutyczne i medyczne.

   Chambers Europe 2020 

   Life Sciences –​ BAND 1

    

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2020

   Healthcare and life sciences –​ LEADING INDIVIDUAL (Wiodący ekspert)

   „(...) Ewa Rutkowska specjalizuje się w doradzwie z zakresu odpowiedzialności za produkt.
   Ewa Rutkowska posiada wyjątkową wiedzę i zróżnicowane, wieloletnie doświadczenie we wszystkich aspektach sektora life sciences”.

   Who's Who Legal 2020

   Ewa Rutkowska rekomendowana w 2 dziedzinach: Life Sciences – Product Liability oraz Life Sciences – Regulatory.

   „Ewa Rutkowska z KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński to właściwy adres w Polsce. Jeden z respondentów z branży prawniczej podaje: pracuję z nią od dawna – to wyróżnienie jest bardzo zasłużone”.

   Expert Guides 2020

   Ewa Rutkowska rekomendowana w 2 dziedzinach: Odpowiedzialność za produkt (Product Liability)​ oraz Women in Business Law.

    

   Ranking Kancelarii Prawniczych 2019 dziennika „Rzeczpospolita”

   Ewa Rutkowska rekomendowana po raz 11. w kategorii prawo farmaceutyczne i medyczne.

   Chambers Europe 2019 

   Life Sciences –​ BAND 1

    

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2019

   Healthcare and life sciences – LEADING INDIVIDUAL (Wiodący ekspert)

   „Ewa Rutkowska jest wiodącym specjalistą w dziedzinie life sciences i prawa antymonopolowego. Reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych dotyczących m.in. środków farmaceutycznych, ochrony zdrowia, produktów spożywczych oraz kosmetyków”.

   Who's Who Legal 2019

   Ewa Rutkowska rekomendowana w dziedzinie Spory z zakresu odpowiedzialności za produkt (Product Liability Defence).

    

   Who’s Who Legal 2015 – 2019

   Ewa Rutkowska rekomendowana w dziedzinie Life Sciences.

   Expert Guides 2015 – 2019

   Ewa Rutkowska rekomendowana w dziedzinie Odpowiedzialności za Produkt (Product Liability).

   Expert Guides 2014 – 2019 

   Ewa Rutkowska rekomendowana w dziedzinie Women in Business Law

   Ranking Kancelarii Prawniczych 2018 dziennika „Rzeczpospolita”

   Ewa Rutkowska rekomendowana po raz 10. w kategorii Prawo farmaceutyczne.

   Chambers Europe 2018

   Life Sciences –​ BAND 1

    

   Who’s Who Legal 2015 – 2018  

   Ewa Rutkowska rekomendowana w dziedzinie Spory z zakresu odpowiedzialności za produkt (Product Liability Defence).

   Ranking Kancelarii Prawniczych 2017 dziennika „Rzeczpospolita”

   Ewa Rutkowska rekomendowana po raz 9. w kategorii Prawo farmaceutyczne.

   Chambers Europe 2017 

   Life Sciences –​ BAND 1

    

   Ranking Kancelarii Prawniczych 2016 dziennika „Rzeczpospolita”

   Ewa Rutkowska rekomendowana po raz 8. w kategorii Prawo farmaceutyczne.

   Chambers Europe 2016

   Life Sciences –​ BAND 1

    

   Ranking Kancelarii Prawniczych 2015 dziennika „Rzeczpospolita”

   Ewa Rutkowska rekomendowana po raz 7. w kategorii Prawo farmaceutyczne.

   Chambers Europe 2015

   Life Sciences –​ BAND 1

    

   Chambers Europe 2014

   Life Sciences –​ BAND 1

    

   Chambers Europe 2013

   Life Sciences –​ BAND 1

    

   Chambers Europe 2012

   Life Sciences –​ BAND 1

    

   PLC Which Lawyer 2012

   Ewa Rutkowska rekomendowana w dziedzinach Life Sciences: kwestie regulacyjne i Life Sciences: kwestie handlowe.

   Chambers Europe 2011

   Life Sciences –​ BAND 1

    

   PLC Which Lawyer 2011

   Ewa Rutkowska rekomendowana w dziedzinach Life Sciences: kwestie regulacyjne i Life Sciences: kwestie handlowe.

   Chambers Europe 2010

   Life Sciences –​ BAND 1

    

   Chambers Europe 2009

   Life Sciences –​ BAND 1

    

   Chambers Europe 2008

   Life Sciences –​ BAND 2

    

  • Marcin Kolasiński

   Polski

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2022

   Competition / Antitrust – rekomendowany Marcin Kolasiński

   „Marcin Kolasiński jest szefem praktyki, w której czerpie również ze swoich poprzednich doświadczeń z pracy w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

   (Marcin Kolasiński) bardzo angażuje się osobiście w sprawy klientów. Zawsze dba o to, aby zrozumieć kontekst, i koncentruje się na praktycznych aspektach swoich porad. Godny największego zaufania”.

   Chambers Europe 2022

   Competition / Antitrust – BAND 2

    

   Ranking Kancelarii Prawniczych 2021 dziennika „Rzeczpospolita 

   Marcin Kolasiński rekomendowany w kategorii Prawo konkurencji i antymonopolowe.

   Who’s Who Legal 2021 

   Marcin Kolasiński rekomendowany w Prawie konkurencji i konsumentów.

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2021

   Competition / Antitrust – rekomendowany Marcin Kolasiński

   „W opini jednego z klientów: Marcin Kolasiński posiada umiejętność jasnego definiowania kluczowych kwestii prawnych i wyjaśniania ich członkom organizacji biznesowych”.

   Chambers Europe 2021

   Competition / Antitrust – BAND 2

    

   Who’s Who Legal 2020 

   Marcin Kolasiński rekomendowany w Prawie konkurencji i konsumentów oraz w sprawach dotyczących franczyzy.

   Chambers Europe 2020

   Competition / Antitrust – BAND 2

    

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2020

   Competition / Antitrust – rekomendowany Marcin Kolasiński

   „Marcin Kolasiński, ekspert ds. ochrony konkurencji i konsumentów oraz zamówień publicznych, jest znany ze swojego doświadczenia w prowadzeniu postępowań w sprawie kontroli koncentracji przed polskimi i unijnymi organami.

   W opini jednego z klientów: Marcin Kolasiński posiada wyjątkową wiedzę na temat wielu apektów prawa konkurencji w kontekście otoczenia międzynarodowego”.

   Expert Guides 2020

   Marcin Kolasiński rekomendowany w Prawie konkurencji i antymonopolowym. 

   Chambers Europe 2019 

   Competition / Antitrust – BAND 2

    

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2019

   Competition / Antitrust – rekomendowany Marcin Kolasiński

   „Wspólnik Marcin Kolasiński kieruje zespołem, w skład którego wchodzą doświadczeni eksperci dysponujący dogłębną znajomością rynku i otoczenia prawnego”.

   Who’s Who Legal 2019

   Marcin Kolasiński rekomendowany w Prawie konkurencji i konsumentów oraz w sprawach dotyczących franczyzy.

    

   Ranking Kancelarii Prawniczych 2018 dziennika Rzeczpospolita 

   Marcin Kolasiński rekomendowany w kategorii Prawo konkurencji.

   Chambers Europe 2018 

   Competition / Antitrust – BAND 2

    

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2018

   Competition / Antitrust – rekomendowany Marcin Kolasiński

    

   Who’s Who Legal 2015 – 2018 

   Marcin Kolasiński rekomendowany w dziedzinie Prawo konkurencji.

    

   Expert Guides 2015 – 2018 

   Marcin Kolasiński rekomendowany w dziedzinie Prawo konkurencji i antymonopolowe.

   Chambers Europe 2017  

   Competition / Antitrust – BAND 2

    

   Chambers Europe 2016  

   Competition / Antitrust BAND 2

   Chambers Europe 2015 

   Competition / Antitrust – BAND 2

    

   Chambers Europe 2014 

   Competition / Antitrust – BAND 2

    

   Chambers Europe 2013

   Competition / Antitrust – BAND 3

    

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2013

   „Bardzo profesjonalny (...) kierujący praktyką Marcin Kolasiński twórczo kwestionuje status quo, aby znaleźć nowe strategie". 

   Chambers Europe 2012

   Competition / Antitrust – BAND 3

    

   PLC Which Lawyer 2012

   Marcin Kolasiński –​ rekomendowany w dziedzinach Competition / Antitrust oraz Life Sciences: ochrona konkurencji / prawo antymonopolowe.

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2012

   „(…) Marcin Kolasinski posiada charyzmatyczną osobowość”.

   Chambers Europe 2011

   Competition / Antitrust – BAND 3

    

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2011

   „Klienci chwalą Marcina Kolasinskiego za błyskotliwy umysł, analityczną osobowość i biznesowe podejście”.

   PLC Which Lawyer 2011

   Marcin Kolasiński rekomendowany w dziedzinie Prawo konkurencji i antymonopolowe.

   Chambers Europe 2010

   Competition / Antitrust – BAND 3

    

   PLC Which Lawyer 2010

   Marcin Kolasiński​ rekomendowany w Prawie konkurencji i antymonopolowym.

   Chambers Europe 2009

   Competition / Antitrust – BAND 3

    

  • Michał Chodorek

   Polski

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2022

   Healthcare and life sciences –​ rekomendowany Michał Chodorek

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2021

   Healthcare and life sciences –​ rekomendowany Michał Chodorek

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2019

   TMT – rekomendowany Michał Chodorek

   „Adwokat Michał Chodorek jest kolejnym kluczowym prawnikiem kancelarii, dysponującym specjalistyczną wiedzą na temat zagadnień na styku prawa farmaceutycznego, własności intelektualnej i danych osobowych”.

  • Ewa Auleytner

   Polski

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2022

   Dispute resolution –​ rekomendowana Ewa Auleytner

   „Awansowana na stanowisko Counsel w 2021 roku Ewa Auleytner regularnie doradza polskim i międzynarodowym klientom z branży medycznej w zakresie obrony przed roszczeniami z tytułu odpowiedzialności za produkt i udziela wsparcia prawnego w sytuacjach kryzysowych”.

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2021

   Dispute resolution –​ rekomendowana Ewa Auleytner

   „Ewa Auleytner koncentruje się na sporach umownych, często wynikających z wykonania umów cywilnych".

  • Michał Tracz

   Polski

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2022

   Healthcare and life sciences –​ Michał Tracz – Rising Star

   Healthcare and life sciences –​ rekomendowany Michał Tracz

  • Piotr Zawadzki

   Polski

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2021

   Healthcare and life sciences –​ IP – rekomendowany Piotr Zawadzki

   „Dołączenie rzecznika patentowego Piotra Zawadzkiego w marcu 2021 r. wzmocniło ofertę kancelarii w zakresie własności intelektualnej skierowaną do klientów prowadzących działalność w sektorze opieki zdrowotnej i Life Sciences".

  • Bartłomiej Sasin

   Polski

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2022

   Healthcare and life sciences –​ rekomendowany Bartłomiej Sasin

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2021

   Healthcare and life sciences –​ rekomendowany Bartłomiej Sasin

   „(…) doświadczenie Bartłomieja Sasina obejmuje negocjowanie umów oraz reprezentowanie firm medycznych i farmaceutycznych w postępowaniach sądowych i administracyjnych".

  • Julia Łokaj

   Polski

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2022

   Dispute resolution –​ rekomendowana Julia Łokaj

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2021

   Dispute resolution –​ rekomendowana Julia Łokaj

  • Mateusz Winczura

   Polski

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2022

   Dispute resolution –​ rekomendowany Mateusz Winczura

    

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2021

   Dispute resolution –​ rekomendowany Mateusz Winczura

    

  • Marek Świerczyński

   Polski

   Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce – Lista 100 | 2021

   Marek Świerczyński na Liście 100 osób, które dzięki swoim działaniom przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce.

    

   Chambers Europe 2020

   Life Sciences –​ BAND 4

    

   Chambers Europe 2019

   Life Sciences –​ BAND 4

    

   The Legal 500 Europe, Middle East and Africa 2019

   TMT –​ rekomendowany Marek Świerczyński

   „Zespół prawa nowych technologii, którego liderem jest Marek Świerczyński, zajmuje się przygotowywaniem i wdrożeniem umów dotyczących systemów informatycznych, umów SLA oraz umów outsourcingowych”. 

   Chambers Europe 2018

   Life Sciences –​ BAND 3

    

   Chambers Europe 2017

   Life Sciences –​ BAND 3

    

   Chambers Europe 2016

   Life Sciences –​ BAND 3